Ta strona używa plików Cookies. Proszę zapoznać się z celem ich używania i możliwościami zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Polityka prywatności

MOPS Elbląg i emisja głosu

Pierwsze szkolenie z tematyki głosu jako narzędzie pracy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Elblągu. 6 października 2017 roku.  

Głos i jego nieodzowność w pracy z ludźmi. Pracownicy MOPSu w Elblągu przekonali się na własnej skórze, że nie tylko nauczyciele pracują głosem.

Cieszymy się, że świadomość szkoleń profilaktycznych jest już coraz bardziej powszechna wśród firm. Szkolenia te są finansowane ze środków Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które są przeznaczone na prewencję wypadkową.

Wykładowca na szkoleniu była pani Agnieszka Podolska – Ulatkowska, która na co dzień zajmuję się tematyką emisji głosu. Prowadzi wiele szkoleń i warsztatów dla nauczycieli w ramach pracy w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Malborku.

Zajęcie były doskonałą odskocznią od codziennych spraw, a pozytywna energia, która była obecna podczas szkolenia, została przekształcona w efektywne ćwiczenia podczas części warsztatowej zajęć.

Poniżej kilka zdjęć ukazujących przebieg szkolenia.

 

Podczas zajęć poruszaliśmy takie tematy jak:

  • Higiena głosu,
  • Choroby narządów głosu,
  • Sposoby dbania o higienę pracy z głosem – jak zachować odpowiednie warunki pracy i ogólnego funkcjonowania, aby nie narażać się na urazy głosu,
  • Uwrażliwienie słuchu jako podstawa do poprawnej emisji głosu,
  • Uświadomienie i wyćwiczenie poprawnej postawy podczas mówienia,
  • Ćwiczenia oddechowe – poprawny oddech jako podstawa do dobrej emisji głosu.

Jeśli jesteś osoba, która pracuje głosem -> zapisz się na darmowe szkolenie finansowane przez ZUS Olsztyn, już dziś.

Koordynatorem projektu jest Agata Kortyka: 883-459-997