Ta strona używa plików Cookies. Proszę zapoznać się z celem ich używania i możliwościami zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Polityka prywatności

Kurs SEP w Gdańsku

Zapraszamy do zaponania się z naszą ofertą, lub zadzwoń: 698-202-987

Aby zyskać uprawnienia potrzebne do eksploatacji urządzeń elektrycznych i wykonywania związanych z nimi prac, należy ukończyć egzamin przygotowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Centrum Szkolenia AGBAR oferuje rzetelne i profesjonalne kursy przygotowujące do pomyślnego zdania tego egzaminu.

Jak wygląda szkolenie?

Jeśli chodzi o kurs SEP w Gdańsku, na miejscu znajduje się oddział Stowarzyszenia, co znacznie ułatwia proces zdobywania potrzebnych kwalifikacji. Taki kurs może odbyć w zasadzie każdy. Nie jest wymagane ukończenie żadnej specjalnej szkoły o profilu charakterystycznym dla zawodów związanych z elektrotechniką. Uczestnicy posiądą potrzebną i niezbędną wiedzę, która przyda się do zdania egzaminu. Omawiane zagadnienia obejmują istotne pojęcia z zakresu instalacji i sieci elektroenergetycznych oraz gazowych, pozwalając na bezpieczne oraz świadome korzystanie z urządzeń. Znajomość podstaw jest weryfikowana na egzaminie i stanowi jeden z warunków jego zaliczenia.

Szkolenia podzielone są na 3 grupy. Pierwsza obejmuje wiedzę o urządzeniach, instalacjach i sieciach elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających i zużywających energię elektryczną. Druga przybliża zagadnienia z zakresu urządzeń cieplnych oraz innych urządzeń energetycznych, a trzecia dotyczy instalacji i sieci gazowych wykorzystujących paliwa gazowe. Stowarzyszenie egzaminuje z tej wiedzy w zakresie montażu, konserwacji i remontów.

Jak wygląda egzamin?

Wiele pytań, które padają podczas egzaminu, dotyczy przygotowania miejsca pracy do wykonywania prac przy urządzeniach elektroenergetycznych oraz rodzajów ochrony przeciwporażeniowej. Do innych przydatnych umiejętności należy też znajomość udzielania pierwszej pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku. Zagadnienia związane z bezpieczeństwem są niezwykle istotne dla prac związanych z urządzeniami pod napięciem. Nasz kurs kładzie szczególny nacisk na zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności w tym zakresie, co przekłada się na większą szansę pomyślnego ukończenia egzaminu.

Za skład pytań i kolegium egzaminacyjne odpowiada Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Należy pamiętać, że zdobyte uprawnienia, które wydaje SEP, należy odnawiać co pięć lat. Nie wiąże się to jednak z koniecznością odbycia ponownego kursu, choć jest to opcja do rozważenia w momencie, gdy zmieniają się przepisy i technologie wykorzystywane do wykonywania zawodu.

Ile kosztuje kurs SEP do 1kV?

We wszystkich przypadkach cena szkolenia wynosi 600 zł od osoby. W jego cenę wliczone są wszystkie niezbędne materiały potrzebne do przeprowadzenia kursu i przygotowanie merytoryczne osoby prowadzącej. Cena kursu SEP do 1kV nie będzie się różnić w żaden sposób od ceny kursów dotyczących urządzeń o większym napięciu. Jego zwieńczeniem jest egzamin przed miejscowym oddziałem Stowarzyszenia, które jest uprawnione do wydania zaświadczenia o zdobyciu kwalifikacji.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Centrum Szkolenia AGBAR – gwarantujemy pełen profesjonalizm i rzetelne przygotowanie do egzaminu SEP.